Expedice

Modul Expedice umožňuje zadávat a sledovat vypravené zásilky. Jednotlivé zásilky lze zadávat buď ručně anebo je hromadně generovat z objednávek. V závislosti na zvoleném přepravci lze každé zásilce nastavit různé typy služeb (např. dobírka, doručení do ciziny apod.).

Zásilky lze pohodlně vyexportovat přímo do systému daného přepravce, není tedy již nutné každou zásilku zadávat opakovaně. Velmi se tím zrychlí celý proces a zároveň se vyvarujeme chyb při přepisování adres.

Systém u již odeslaných zásilek sleduje průběh dopravy přímo ze systému přepravce a zaznamená datum doručení a nebo důvod nedoručení zásilky. Údaje ze systému přepravce k dané zásilce lze zobrazit přímo z ContOSu, obsluha má tak v každém okamžiku detailní a přesný přehled o pohybu a obsahu každé zásilky.

Základní funkce

 • Možnost expedice objednávek ze zahraničí
 • Hromadné vyřizování více objednávek najednou
 • Export expedice přímo do systémů přepravců (PPL, Česká pošta a další)
 • Sledování pohybu zásilky a doplňování data doručení on-line ze systémů podporovaných přepravců (PPL), okamžitě se tak dozvíte, které zásilky byly právě doručeny, popř. nevyzvednuty a vráceny zpět


Součásti modulu

Modul Expedice se skládá z několika souvisejících součástí, které jsou sdruženy pod tlačítkem v hlavní nabídce aplikace.

Součásti modulu Expedice

Obr. 1 - Součásti modulu Expedice v hlavní nabídce aplikace.


Expedice - seznam jednotlivých zásilek, pořizování a editace zásilek, export do systémů přepravců, zjišťování stavu doručení .

Dopravci - seznam podporovaných dopravců, nastavení komunikace s aplikací, konfigurace

PSČ - číselník PSČ s možností aktualizace dat pro česká a slovenská PSČ

Státy - číselník států, do kterých se expeduje

Skupiny států - číselník, který eviduje skupiny států, pro které lze následně zadat některá společná nastavení pro expedici zásilek. Lze tak evidovat např. skupinu států EU, Evropa a svět.

Způsob doručení a platby - číselník, který sdružuje kombinace dostupných způsobů doručení a plateb za dopravu, a ve kterém se nastavují ceny za přepravu a např. za doběrečné a také, pro kterou skupinu států jsou tyto způsoby doručení a platby přípustné. Je to centrální místo, kde se nastavuje vše kolem způsobů doprav a plateb, které jsou dostupné vašim zákazníkům.

Obr. 2 - Způsoby doručení a platby

Obr. 2 - Způsoby doručení a platby

1) Skupina států, pro kterou tato kombinace dopravy a platby platí

2) Dopravce z číselníku dopravců

3) Služba daného dopravce pro tento způsob doručení

4) Název tohoto způsobu dopravy, který se pak zobrazuje např. v dokladech, na e-shopu apod.

5) Indikuje, zda je tento způsob dopravy platný, tzn. je nabízen zákazníkovi nebo v nabídkách aplikace.

6) Cena za dopravu (bez ceny za platbu, ta se zadává níže)

7) Způsoby a ceny za platby. Zde lze zadat cenu za doběrečné nebo i za platbu kartou, lze doplnit další způsoby platby, které jsou vztažené k tomuto dopravci. Každý tento způsob lze také dočasně deaktivovat  (příznak Aktivní v posledním sloupečku).


Podporovaní dopravci

V poslední verzi jsou aktuálně podporováni tito dopravci a jejich služby:

 • PPL
 • Česká pošta
 • Počta bez hranic
 • GLS
 • Messenger
 • DPD
 • Zásilkovna


Součástí způsobu dopravy je i Osobní odběr (na pobočce, v prodejně apod.) a Ostatní (v případě, pokud dopravce nespecifikujeme).