DPD

Import dat o zásilkách se do systému DPD provádí pomocí datového souboru CSV. Tento soubor lze v ContOSu vygenerovat v modulu Expedice a po přihlášení do vašeho účtu na https://www.mojedpd.cz tento soubor načíst.

Nastavení v ContOSu

V menu Expedice/Dopravci je nutno nastavit základní údaje pro komunikaci s klientským systémem DPD. Dopravce vám přidělí login a heslo. 

Obr. 1 - Nastavení parametrů v ContOSu pro komunikaci s DPD.

Obr. 1 - Nastavení parametrů v ContOSu pro komunikaci s DPD.

Nastavení na straně dopravce

Informace pro on-line podání naleznete na stránkách dopravce https://www.dpd.com/cz/business_customers/nase_sluzby/reseni_pro_e_shopy

Postup při podání zásilek z ContOSu

1) Pomocí hromadného zpracování objednávek nebo jednotlivě z prodejních dokladů vygenerujeme záznamy do modulu Expedice.

2) V modulu Expedice označíme ty zásilky, které chceme poslat a z menu Akce zvolíme Export zásilek pro DPD. Ve složce pro datový export vznikne soubor dpdRRRRMMDDHHMM.csv.

3) Po uložení souboru ContOS nabídne automatické otevření příslušné stránky v systému DPD, kde provedete načtení tohoto vygenerovaného souboru.

4) Po načtení souboru můžete vložené údaje zkontrolovat a popř. ještě upravit. Po odeslání si vytisknete etikety pro polepení balíků.