Verze 3.1.162.7, datum vydání: 5.12.2022

Rychlý přehled

Tato verze přináší slíbené velké rozšíření možností výpočtu úroků/poplatků v zastavárně a zásadně vylepšený koncept celého modulu. 

Užitečné novinky jsou také v adresáři, kde se při vyplnění rodného čísla z něj automaticky doplní také datum narození a pohlaví. Další šikovnou pomůckou pro rychlou identifikaci zákazníka je zobrazení barevných vlaječek dle jeho příslušnosti ke skupině.

K pohodlné práci se šablonami mailů nyní přispívá funkce kopírování. To samé umožňuje i seznam doprav, kde tímto odpadá spousta práce při opakovaném zápisu stejných nebo podobných informací.

Do skladových karet přibyly další užitečné funkce. Na skladové kartě je nyní možné jedním kliknutím přenést interní fotografii mezi hlavní fotografie zboží. Nově je také možné nastavit si výchozí hodnoty vlastností a tyto hodnoty pak jedním kliknutím přenést do skladové karty. K dipozici je i tlačítko pro vyhledání dalších informací o konkrétním zboží na vybraných oborových vyhledávačích, využitelných např. pro  ocenění knih, nebo pro dohledání dalších informací z Google.

Ke zpřehlednění práce v html editoru při správě článků, šablon a mailových zpráv, detailu kategorií zboží a dalších, přispívá možnost maximalizace okna s detailem. 

V kompletaci objednávek je nyní možné vytisknout si opis jednotlivých položek, které se musí dohledat. 

Stranou nezůstal ani ContOS E-shop, kde jsme zákazníkům zjednodušili život tím, že nemusí uvádět plnou adresu v případech, kdy to z pohledu dopravce není nutné. 


ContOS

Modul Zastavárna

Tato verze přináší slíbené velké rozšíření možností výpočtu úroků/poplatků v zastavárně a zásadně vylepšený koncept celého modulu. Došlo ke zjednodušení a zkrácení nejčastějších činností jako je prodloužení nebo vyplacení zástavy. Nejčastěji využívané operace jsou nyní dostupné přímo na nástrojové liště hlavního okna. 

Dříve existovala jedna sada parametrů pro celý modul, tzn. jedna sazba úroků, daný typ úročení, minimální částka úroku a podobně.

Nyní můžete mít více sad parametrů a ty si pak při založení nové zástavní smlouvy přepnout. Např. pro zástavy zlata chcete mít jiný úrok a jinou dobu splatnosti než pro ostatní typ zástav.

Na detailu zástavní smlouvy je nyní možnost přepínat si nastavenou variantu úroků. Pokud však varianty úroků nebudete používat, není třeba nic dalšího dělat. 

Další informace o zástavní smlouvě jsou v kapitole Zástavní smlouva.

Adresář

Užitečné novinky jsou také v adresáři, kde se při vyplnění rodného čísla z něj automaticky doplní také datum narození a pohlaví. Toto ocení zejména ti, pro které je evidence těchto údajů povinná. 

Další šikovnou pomůckou pro rychlou identifikaci zákazníka je zobrazení barevných vlaječek dle jeho příslušnosti ke skupině. Na detailu dokladů nebo smluv tak můžeme snadno podle barvy vlaječky poznat, že se jedná o VIP nebo naopak o problematického zákazníka. Více naleznete v kapitole Skupiny klientů.

Obr. 3 - Detail dokladu: Adresa klienta s vlaječkami skupin, ve kterých je zařazen.

Objednávky

V kompletaci objednávek je nyní možné vytisknout si opis jednotlivých položek, které se musí dohledat. Před cestou do skladu si stačí vytisknout seznam zboží, které potřebujeme ke kompletaci objednávek a podle jejich umístění je pak dohledat a na papíře si je odškrtnout. Více o tom, jak si usnadnit práci při kompletování objednávek, naleznete v kapitole Kompletace objednávek.

Expedice

Ve službách dopravců přibylo doporučené psaní a cenné psaní České pošty. 

Při definování kombinací doručení a způsobů plateb v číselníku Způsob doručení a platby můžete nyní nově využít možnost vytvoření nové dopravy a platby pomocí kopie již stávající kombinace.

Skladové karty

Stejně tak na skladové kartě je nyní možné jedním kliknutím přenést interní fotografii mezi hlavní fotografie zboží. 

Výchozí hodnoty pro vybrané vlastnosti lze jedním kliknutím vložit do skladové karty:

Na detailu skladové karty je nyní tlačítko pro pohodlné vyhledání dalších informací o konkrétním zboží na vybraných oborových vyhledávačích, využitelných např. pro  ocenění knih, nebo pro dohledání dalších informací z Google a podobně.

Ostatní

K pohodlné práci se šablonami mailů nyní přispívá funkce kopírování. Při vytváření podobných šablon tak stačí vybrat si nějakou podobnou šablonu a z té pak jediným kliknutím udělat kopii, kterou pak stačí pouze doupravit. To samé umožňuje i seznam doručení a plateb, kde tímto odpadá spousta práce při opakovaném zápisu stejných nebo podobných informací.

Ke zpřehlednění práce v html editoru při správě článků, šablon a mailových zpráv přispívá možnost maximalizace okna s detailem. Díky využití celé plochy displeje je editace textů mnohem přehlednější.

Ve skladových kartách jsme rozšířili možnosti filtrování dle doplňkových kategorií. Dosud nebylo možné filtrovat zboží, které spadá do konkrétní doplňkové kategorie. Nyní je již možné filtrovací podmínku upravit tak, že se vybere pouze zboží z požadované rozšířené kategorie.

E-shop

Dokončení objednávky

Stranou nezůstal ani ContOS E-shop, kde jsme zákazníkům zjednodušili život tím, že nemusí uvádět plnou adresu v případech, kdy to z pohledu dopravce není nutné. Například Zásilkovna pro doručení potřebuje pouze jméno, telefon a e-mail, stejně jako při zasílání do Balíkovny. Možnost vyplnit v takovém případě i kompletní fakturační údaje (kvůli vystavení daňového dokladu při nákupu na IČ) zůstává volitelná. 

Objednání je nyní mnohem jednodušší tím, že zákazník toho vyplňuje co nejméně. U standardních způsobů doručení je však údaj adresa povinný i nadále.