Verze 3.1.179.1, datum vydání: 13.12.2023

Rychlý přehled

Aukro. Hlavní novinkou této verze je napojení ContOSu na největší český aukční portál Aukro. Od nynějška je možné spravovat své aukce a nabídky přímo v ContOSu a také z něj vyřizovat Aukro objednávky. Více o tomto řešení naleznete zde. Připravili jsme také návod, jak ContOS v pár krocích správně propojit.


Nástěnka. Při spuštění aplikace vás přivítá nová nástěnka (dashboard), která nyní obsahuje několik bloků s užitečnými informacemi jako je například přehled zůstatků v pokladně, nové objednávky stav komunikace s e-shopem nebo třeba dostupné místo v úložišti. Nástěnku si může každý uživatel přizpůsobit podle sebe. Více naleznete v článku Dashboard.


Parametry aplikace. Velkou proměnou prošlo okno pro nastavování parametrů aplikace. To původní již bylo v důsledku narůstajícího počtu různých možností nastavení nepřehledné a tak jsme vše uspořádali do nového průvodce, kde je kromě lepšího uspořádání každý parametr vysvětlen, takže je mnohem jasnější, co který parametr znamená.


Dopravci. Výběr dodacího místa dopravců (Zásilkovna, ČP, DPD, GLS, PPL) je již realizován pomocí standardních dialogů (widgetů) každého z dopravců. Jelikož v současnosti má již každý dopravce svůj vlastní on-line dialog pro výběr místa doručení, na který jsou lidé zvyklí, začali jsme je podporovat v ContOSu i v e-shopu. Dosud jsme výběr místa doručení realizovali pomocí vlastních dialogů a to jak v aplikaci, tak v e-shopu. Zároveň musela být zajištěná i pravidelná aktualizace údajů o pobočkách a to s sebou neslo velké nároky na celý systém i na koncového uživatele. Nyní je tedy vše on-line s výhodami, které to přináší. Odpadla nutnost řešit aktualizace poboček, vyhledání a výběr podacího místa se provádí ve známém prostředí a v okamžiku výběru máme k dispozici i aktuální informace o vytíženosti boxů, otevírací době výdejních míst atd.

Zastavárna. Přibyla možnost přednastavit si různé náklady včetně jejich částky a ty pak jednoduše přidávat k zástavní smlouvě. Jedná se typicky za poplatky za ztracenou smlouvu, za sepsání smlouvy, předvedení věci apod. Tyto náklady lze také uplatňovat na každém dodatku, tzn. při prodloužení nebo při splacení půjčky.

Další vylepšení shrnujeme níže:

+ Souhrnná sestava zboží s přehledem marže, obchodní přirážky a kupní ceny

+ Podpora více číselných řad pro každý typ dokladu

+ Souhrnná sestava zboží s přehledem marže, obchodní přirážky a kupní ceny

+ Objednávky: vylepšené rozmístění prvků na detailu objednávky

+ Vouchery a slevy: nový typ - Dárkový poukaz

+ Přílohy do mailových zpráv lze vkládat také přes schránku nebo pomocí přetažení myší

+ Při založení nové služby e-shop nebo ContOS cloud se do plánovače úloh automaticky doplní automatická synchronizace dat mezi ContOSem a danou službou. Výměna dat pak probíhá automaticky a není potřeba nic dalšího nastavovat.