Verze 3.1.167.1, datum vydání: 14.4.2023

Rychlý přehled

ContOS

Novinkou je možnost využívat při pořizování dokladů více číselných řad. V praxi to znamená, že např. každý uživatel může pořizovat doklady, které mají specifické číslování. Jednotlivé doklady lze pak odlišit jen podle jejich čísla. Podrobně je vše popsáno v článku Číselné řady

V aplikaci přibyla možnost konfigurace produktových dlaždic  pro e-shop a také konfigurace způsobu zobrazení katalogu produktů. Tyto změny úzce souvisí s novinkami v e-shopu.

Pohodlnější práci s dialogovými okny seznamů pomůže možnost si tato okna libovolně zvětšovat s tím, že takto nastavené rozměry si aplikace pamatuje pro příště.

Novinky se dotkly také HTML editoru, který slouží k psaní popisů produktů, definici emailových šablon, editaci e-mailových zpráv, článků a dalšího obsahu zejména pro e-shop. Nyní lze do editoru vkládat obrázky jednoduše tak, že se vloží ze schránky nebo ze souboru. Tyto obrázky jsou pak uloženy přímo v daném textu a tudíž jsou bez problémů zobrazovány všude tam, kde je potřeba.

V panelu nástrojů přibyla možnost snadného výběru formátovacího stylu (Nadpis 1, Nadpis 2...), které je daleko praktičtější při formátování textu než výběr konkrétního názvu fontu.

V editoru je také nově možnost vložit do textu tzv. oddělovač, který je poté využit v e-shopu při zobrazování dlouhých produktových popisů. Jak jej využít pro vylepšení prezentace produktů na e-shopu, jsme podrobně popsali na našem blogu v článku Přesné rozdělení produktového popisu.

V editoru e-mailových zpráv lze nyní vkládat přílohy také pomocí schránky (CTRL+C / CTRL+V) nebo je tam přetahovat z průzkumníka. V seznamu příloh se nyní zobrazuje také celkový počet příloh a jejich celková velikost.

Rozšířili jsme podstatně možnosti šablon e-mailů a přidali spoustu nových proměnných, které lze v šablonách využívat. Více naleznete v článku Šablony zpráv.

E-shop

V e-shopu lze zobrazovat produktové dlaždice s uživatelsky definovaným obsahem. Více o tom píšeme v článku Produktová dlaždice. Nově lze také měnit rozvržení zobrazení těchto dlaždic v produktovém katalogu. O možnostech zobrazení sloupcového a řádkového režimu pojednává článek Rozvržení produktových dlaždic.

Fulltextové vyhledávání nyní u hledaného výrazu nerozlišuje diakritiku, takže zákazník už při vyhledávání nemusí rozlišovat.

Drobně jsme upravili proces v košíku, kde výběr státu doručení jsme umístili hned pod registrační e-mail a telefon, takže i ti, kteří nakupují bez registrace mohou cílovou destinaci snadno vybrat.