Verze 3.1.126.1, datum vydání: 3. 8. 2020

Rychlý přehled

ContOS má svůj e-shop, dashboard v aplikaci, redesign skladových dokladů, nové funkce pro tisk štítků s čárovým kódem, nové funkce v hromadném zpracování komisních smluv, barevně odlišení objednávek dle jejich stavu, načítání dobírek ze Zásilkovny a České pošty do plateb, hromadná změna údajů v kmenových kartách, vylepšení výkonu v seznamu komisních smluv. 

To je jen základní výčet hlavních novinek v této verzi. Podrobnější popis novinek následuje níže.

E-shop pro ContOS

Novinka roku. Součástí ContOSu je moderní, plnohodnotný e-shop, který umožňuje prodávat zboží evidované v aplikaci. E-shop je navržen tak, aby splňoval přísné bezpečnostní standardy a současně byl uživatelsky přívětivý pro všechny kategorie zákazníků, kteří jej mohou požívat na nejrůznějších platformách od běžného osobního počítače až po mobilní zařízení. Bohaté možnosti nastavení, množství funkcí a zejména rychlost jeho odezvy a výkon z něj činí zdatného konkurenta běžných e-shopů. Nový e-shop, který s vašimi zákazníky umí komunikovat až ve čtyřech jazycích a prodávat také v cizích měnách, se nezalekne ani statisíců položek a bude přitom pracovat stále spolehlivě a rychle. Další podrobnosti jsou v tomto článku.

Dashboard

Vše důležité na jednom místě. Nový modul Dashboard (nástěnka) se zobrazí hned po startu aplikace a dává tak uživateli k dispozici různé informace. Na nástěnce jsou nyní zobrazovány informace o uživateli, důležité odkazy (podpora, zálohování dat, vzdálená správa), aktuální informace o novinkách v aplikaci, návody a tipy pro práci s programem. Do budoucna budou přibývat dlaždice s dalšími informacemi. Více informací naleznete v samostatném článku.

Skladové doklady

Proběhl kompletní redesign modulu Skladové doklady, takže nyní je již vzhledem i logikou ovládání shodný s ostatními moduly. Pořizování dokladů je nyní mnohem jednodušší a přehlednější, je možné zadávat jak jednotkovou tak celkovou cenu a také prohledávat položky dokladu.

Štítky s čárovým kódem

Tisk štítků s čárovým kódem ke zboží byl doplněn o další užitečné funkce: 

  • při tisku nad smlouvou je možnost vytisknout štítky s kódem zboží najednou a v počtu kusů, které odpovídá množství uvedeném ve smlouvě.
  • jestliže se tisk štítku vyvolá na konkrétní položce, tak pokud má položka více než jeden kus, vyvolá se dialog pro potvrzení (nebo změnu) počtu kusů.
  • ostatní funkce jsou zachovány. Vyvolání tisku štítku lze i pomocí klávesové zkratky Alt+P

Přehled zboží k vyplacení a výše nároku pro komitenta

Průvodce zpracováním komisních smluv: nová funkce "Zpracování položek k vyúčtování", která umožní odeslat komitentovi přehled všech jeho položek, které je možno vyúčtovat. K dispozici je přehledová sestava se soupisem jeho zboží napříč smlouvami s uvedením jeho nároku. Takto vygenerovanou sestavu lze odeslat komitentovi jako přílohu e-mailu.

Při zpracování je možné zahrnout pouze položky, které je možno vyplatit k zadanému datu a sestavu lze generovat také pouze v případě, že existuje určitá zadaná minimální částka nároku.

Přehled zboží komitenta v prodeji

Průvodce zpracováním komisních smluv: nová funkce "Komisní zboží k prodeji", která umožní odeslat komitentovi přehled všech jeho položek, kterémá u vás aktuálně v prodeji.

 

K dispozici je přehledová sestava se soupisem tohoto zboží napříč smlouvami s uvedením jeho nároku. Takto vygenerovanou sestavu lze odeslat komitentovi jako přílohu e-mailu.

Nová sestava Zboží - Opis zboží

Tato sestava je k dispozici v modulu Skladové karty a obsahuje přehledný souhrn zboží včetně čísla, kódů, celkové zásoby a aktuální prodejní ceny.

Sestava Dodatek komisní smlouvy

Sestava dodatku nyní již umožňuje tisknout více záznamů (vybraných dodatků). V minulosti se tiskl pouze aktuálně vybraný dodatek. Nyní lze tedy vybrat více dodatků a vytisknout je všechny najednou.

Načítání výpisů z banky

Nově přibyla možnost načítat také datové soubory s příchozími platbami za dobírky ze Zásilkovny a z České pošty.

E-shop - platební brána

V rámci této verze přibyla do možnost platit v e-shopu ContOS přes platební bránu GP WebPay. Funkce a možnosti nového e-shopu se průběžně doplňují a rozvíjejí.

Doprava a platba v e-shopu

Nastavení dopravy a platby je možné nastavit přímo v parametrech e-shopu, pro který potom platí.

Objednávky

Stavy objednávky lze odlišit také barevně a získat tak větší přehlednost zobrazení. Barvy se definují v číselníku stavů.

Nově lze také měnit stavu i na objednávkách s omezenou editací.

Před uložením objednávky navíc probíhají nově tyto dodatečné testy:

  • Pobočka dopravce musí být vyplněna, pokud je vybrána taková služba dopravce, která obsahuje doručení na pobočku
  • Upozornění, pokud neexistuje položka s poštovným u ručně vytvořené objednávky, která má způsob doručení rozdílný od "osobní odběr"

Expedice

Doplněna logika funkce během generování expedice z objednávky: pokud neexistuje v dodací adrese telefon nebo e-mail, přeberou se tyto údaje z fakturační adresy.

Šablony mailových zpráv

Při generování e-mailové zprávy je nyní možné určité pasáže zobrazovat v závislosti na tom, zda je vyplněn určitý údaj. Např. když v objednávce neexistuje dodací adresa, pak se v potvrzovacím e-mailu netiskne sekce "Dodací adresa", ale např. jen text "Dodací adresa je shodná s fakturační". Díky tomu jsou e-mailové zprávy mnohem lépe přizpůsobeny dle daného kontextu.

Podmíněné nahrazování částí v šablonách komunikace určují atributy data-show-with, data-show-with-empty, které se doplní k jednotlivým html elementům. 

Hromadné změny v kmenových kartách

Tak jako je tomu na skladových kartách, je nyní možné hromadně měnit údaje i na kmenových kartách. Funkce obou průvodců jsou analogické.

Hromadná změna vlastností zboží a kmenových karet

Výčtové vlastnosti je nyní již možné hromadně nahrazovat. Stejně tak lze hromadně nastavit i "prázdná" hodnota vlastnosti (vymazání hodnoty).

Číselník Kategorie produktů

Nyní se strom kategorií rozbalí na naposledy navštívené kategorii. Velmi to usnadní práci při doplňování údajů, když se do tohoto číselníku často vracíme a nemusíme pak znovu rozklikávat jednotlivé úrovně.

Výkon

Pokud komisní smlouvy obsahovaly mnoho položek (více než desítky), pak bylo procházení v seznamu smluv pomalé. Optimalizace načítání dat tento problém vyřešila.