Další nastavení

Google Captcha

Google Captcha slouží pro ochranu před spamovými roboty, které automaticky vyplňují a odesílají formuláře. E-shop podporuje integraci této služby. Nejprve je potřeba v účtu Google tuto službu aktivovat a získat klíče SiteKey a SecretKey, které se vloží v nastavení e-shopu, čímž se tato schopnost aktivuje.

Chcete-li službu Google Captcha aktivovat, přejděte na stránky https://www.google.com/recaptcha/admin/create a přihlaste se pod svým Google účtem. Poté vyplňte krátký registrační formulář a získáte dvoji klíčů  SiteKey a SecretKey, které poté použijete v nastavení ContOSu níže.


Obr. 1 - Registrace Google Captcha pro nový e-shop.

Obr. 1 - Registrace Google Captcha pro nový e-shop.

1 - Popisný název, do kterého můžete napsat cokoli

2 - Zvolte si typ reCAPTCHA v3 - Score based (v3)

3 - Vložte doménu, na které je váš e-shop. Pokud e-shop provozujete na více doménách, zadejte je postupně všechny.

4 - Zaškrtněte souhlas s podmínkami služby

5 - Potvrďte registraci služby. Obratem jsou zobrazeny oba klíče, které si zkopírujte pro použití v ContOSu:

Obr. 2 - Vložení klíčů SiteKey a SecretKey do ContOSu.

Obr. 2 - Vložení klíčů SiteKey a SecretKey do ContOSu.

Provoz na vlastní doméně

E-shop lze samozřejmě provozovat na vlastní doméně. Je dokonce možné jej mít svázán s více doménami. Běžné je například mít jazykové mutace na doménách s konkrétní koncovkou (TLD) pro daný jazyk. E-shop tedy můžete mít na doménách 

www.muj-eshop.cz

www.muj-eshop.sk

www.muj-eshop.eu

www.muj-eshop.de

a na každé je jedna jazyková mutace. Toto chování lze vynutit nastavením v parametrech. V seznamu se uvedou jednotlivé domény, na kterých má e-shop běžet a k nim se doplní jazyk, ve kterém budou zobrazovány jednotlivé jeho URL adresy a výchozí měny. Přepínač jazyka indikuje, zda se má při přepnutí jazyka v e-shopu zároveň provést přesměrování na příslušnou TLD doménu, čili při přepnutí na angličtinu se přesměruje požadavek z domény .cz na doménu s koncovkou .eu.


Pro zprovoznění e-shopu na vlastní doméně je nutné nastavit v DNS záznamech dané domény její A-záznam na odpovídající IP adresu hostitelského serveru. Tyto informace vám poskytneme na naší podpoře.

Tip: Pokud nejste v oblasti internetových domén sběhlí, rádi vám pomůžeme jak se samotným nákupem doménového jména, tak s jeho registrací i správným nastavením tak, aby s ní e-shop v pořádku fungoval. Využijte proto stránky naší podpory.