Vkládání fotek přímým výběrem fotografie

Upozornění: Tento článek je zatím příliš stručný, pracujeme však na jeho doplnění. V případě dotazů k tomuto tématu kontaktujte naší podporu.

Na seznamu zboží nebo v katalogu lze ke každé položce uložit libovolné množství fotografií. Můžete využít několik způsobů od prostého výběru souboru s fotografií, vložení fotky ze schránky, přetažení z Průzkumníka (drag and drop) až po automatizované pořizování fotek přímo z fotoaparátu nebo mobilního telefonu.


Obr. 1 - Seznam zboží s fotografiemi.

Obr. 1 - Seznam zboží s fotografiemi.

1. Přidat foto. Otevře dialog pro výběr obrázků a v něm lze klasicky označit jednu nebo více fotografií, které se poté přenesou do úložiště obrázků a zobrazí u daného zboží. Tato volba má ještě podnabídku Ze schránky (CTRL+SHIFT+V), která umožňuje vložení obrázku přímo ze schránky. To se hodí v případě, kdy se kopíruje např. fotka z internetu.

2. Vyfotit. Otevře speciální dialog pro načítání fotek ze složky. Tato funkce je podrobně popsána v samostatné kapitole.

3. Upravit popis. Umožní editaci popisku fotografie, který se pak může zobrazovat třeba na e-shopu.

4. Odebrat foto. Odebere vybranou nebo všechny fotografie u zboží. Volitelně lze smazat také fyzické soubory z úložiště.

Parametry a efekty při vkládání fotky

Před vložením fotky do úložiště se na ní mohou aplikovat pravidla a efekty. Podrobně je toto popsáno v samostatné kapitole.