Verze 3.1.95.3, datum vydání: 1. 10. 2018

Rychlý přehled

 • modul Expedice, podpora dalších dopravců DPD, Zásilkovna
 • modul Expedice, podpora doručování na výdejní místa: Zásilkovna, DPD Pickup, PPL ParcelShop, Česká pošta Balík Na Poštu, Česká pošta Balík Do Balíkovny
 • číselník PSČ: možnost aktualizace českých a slovenských PSČ z Internetu 
 • modul Komise Dodatky: nově možnost nastavení platnosti dodatku jako počet dní ode dneška
 • modul Komise Smlouva - pole EAN přímo na položce smlouvy, při pořizování lze tento kód rovnou zadat a to buď ručně anebo sejmout pomocí čtečky. Výhodné pro situace, kdy existují předtištěné štítky s čárovým kódem anebo tehdy, když se kód snímá přímo z konkrétní věci.
 • modul Komise Odměna komitenta - zrušení nastavování typu odměny pro kategorie zboží. Nyní je možnost přednastavit typ odměny globálně v nastavení aplikace. Tento typ odměny je potom přednastaven pro každou novou komisní smlouvu. Zároveň je možnost nastavit konkrétnímu uživateli, zda má oprávnění typ odměny změnit.
 • modul Zboží - Hromadná změna skladových karet - nově možnost hromadně změnit také měrnou jednotku
 • modul Adresář - nově u každého klienta zobrazení poměru stornovaných objednávek plus možnost na tento ukazatel filtrovat
 • modul Vouchery a Slevy - nově možnost zadat u procentuální slevy hodnotu na dvě desetinná místa (např. 9,25%)
 • instalace aplikace - úložiště e-mailů a fotek zboží jsou automaticky nastavena do aplikační složky ContOSu, do složek "Email" a "Fotky". Toto nastavení lze později změnit.


I Modul Expedice

Modul Expedice je rozšířen o další dopravce (DPD a Zásilkovna) a také o podporu doručování na výdejní místa. Doručování na výdejní místa je známé nejen u Zásilkovny, ale i u dalších služeb ostatních dopravců, známých jako DPD Pickup, PPL ParcelShop, Česká pošta Balík Na poštu, Česká pošta Balík do Balíkovny apod.

Modul Expedice - seznam zásilek.

Obr. 1 - Modul Expedice - seznam zásilek.

1) Sloupec s názvem dopravce. V současnosti je podporováno celkem 7 dopravců: Česká pošta, GLS, DPD, PPL, Messenger, Pošta bez hranic, Zásilkovna.

2) Sloupec s název konkrétní služby daného dopravce. Každý dopravce nabízí doručování v rámci různých služeb ať přímo na adresu zákazníka, tak do některé ze svých výdejen.


V této souvislosti došlo k mírným úpravám při editaci objednávek a expedic. Pokud je vybrána služba dopravce, která vyžaduje výdejní místo, pak se zpřístupní pole pro jeho výběr. 

Detail zásilky s výběrem služby a výdejního místa.

Obr. 2 - Detail zásilky s výběrem služby a výdejního místa.

1) Výběr konkrétní doručovací služby dopravce.

2) Výběr výdejního místa. Zobrazuje se pouze, pokud pro danou službu výdejní místa existují.

Na číselníku se seznamem výdejních míst je k dispozici tlačítko pro aktualizování seznamu daty přímo od konkrétního dopravce. Díky této funkci bude seznam vždy aktuální, protože svá výdejní místa každý dopravce průběžně aktualizuje.

Seznam výdejních míst.

Obr. 3 -Seznam výdejních míst.

1) Tlačítko pro stažení aktuálních výdejních míst ze stránek dopravce.

2) Doplňkové kontaktní informace k pobočce. 

II Číselník PSČ

Číselník PSČ nyní umožňuje aktualizaci PSČ pomocí dat z České pošty a také ze Slovenské pošty. V seznamu přibyl sloupec "Stát", pomocí kterého lze rozlišit, do kterého státu dané PSČ patří.

Číselník PSČ.

Obr. 4 - Číselník PSČ.

1) Aktualizace českých a slovenských PSČ podle dat České a Slovenské pošty.

2) Rozšíření záznamu PSČ dle státu, ve kterém platí.

III Modul Komise - Dodatky

Při generování dodatku ke komisní smlouvě lze nově odložit datum platnosti dodatku o určitý počet dní. Využijete v případě, že např. posíláte dodatek e-mailem a dáváte klientovi možnost do určité doby zareagovat, např. odstoupit od smlouvy s tím, že pokud tak neučiní, začne nový dodatek platit.

Modul Komise. Dodatky komisní smlouvy.

Obr. 5 - Modul Komise. Dodatky komisní smlouvy.

1) Zadání počtu dní, za které začne být dodatek platný.

IV Modul Komise - Smlouvy

Na detailu komisní smlouvy přibylo pole pro čárový kód EAN. Je tedy možné tento kód zadat (buď ručně nebo sejmout pomocí čtečky) rovnou při pořizování smlouvy. Využijí zejména ti, kteří mají předem předtištěné štítky s ČK nebo kde je možné sejmout čárový kód přímo ze zboží (knihy, mobilní telefony, počítačové součástky apod.).

Detail položky komisní smlouvy.

Obr. 6 - Detail položky komisní smlouvy.

1) Pole pro vložení čárového kódu.

V Modul Zboží - Hromadná změna skladových karet

Nově přibyla možnost hromadně změnit měrnou jednotku, evidovanou na kartě zboží.

Hromadná změna skladových karet.

Obr. 7 - Hromadná změna skladových karet.

1) Sekce pro nastavení změny měrné jednotky.

VI Modul Adresář

Sloupec s počtem objednávek byl doplněn o počet stornovaných objednávek. Tento údaj umožňuje vyfiltrovat zákazníky, kteří často stornují své objednávky. Pokud tedy u daného zákazníka existuje stornovaná objednávka, je počet takových objednávek zobrazen za lomítkem. Údaj 4/2 tedy znamená, že zákazník má celkem 4 objednávky, z toho 2 stornované. Poměr stornovaných objednávek tedy činí 50%. Dle tohoto poměru je možné tyto zákazníky filtrovat. Takto vybraným zákazníkům lze např. zaslat e-mail s upozorněním, zablokovat účet či jakoukoli další akci.

Adresář klientů se seznamem a počtem stornovaných objednávek.

Obr. 8 - Adresář klientů se seznamem a počtem stornovaných objednávek.

1) Sloupec s celkovým počtem/počtem stornovaných objednávek.

VII Ostatní změny

 • modul Vouchery a Slevy - nově možnost zadat u procentuální slevy hodnotu na dvě desetinná místa (např. 9,25%)
 • instalace aplikace - úložiště e-mailů a fotek zboží jsou automaticky nastavena do aplikační složky ContOSu, do složek "Email" a "Fotky". Toto nastavení lze později změnit.