Spuštění aplikace v cloudu

V několika krocích vás provedeme nastavením spouštění cloudové verze aplikace. Výsledkem bude, že na Ploše budete mít spouštěcí ikonu ContOS, přes kterou se dostanete přímo do aplikace.

Krok 1: Uložení souboru .RDP

Otevřete e-mail, který jste obdrželi společně s přístupovými údaji do cloudu, a který také obsahuje přílohu souboru ContOSApp.rdp.

Stáhněte soubor ContOSApp.rdp z e-mailu a uložte ho na snadno dostupné místo na vašem počítači, ideálně na Plochu.

Krok 2: Otevření souboru .RDP

Přejděte na umístění, kam jste soubor ContOSApp.rdp uložili, např. na Plochu.

Dvojklikem myši otevřete soubor ContOSApp.rdp. Tím se spustí proces připojení k vzdálené aplikaci pomocí klienta Vzdálené plochy (Remote Desktop Client).

Krok 3: Přihlášení

Po otevření souboru ContOSApp.rdp se zobrazí dialogové okno žádající o přihlašovací údaje. Zde zadejte přihlašovací jméno a heslo, které jste obdrželi e-mailem.

Pokud se zobrazí výzva, potvrďte důvěryhodnost vzdáleného hostitele nebo serveru kliknutím na tlačítko „Ano“. Volitelně můžete zaškrtnout „Tento dotaz na připojení k tomuto počítači příště nezobrazovat“, aby se příště již tento dotaz nezobrazoval. 

Krok 4: Práce s vzdálenou aplikací

Po úspěšném přihlášení by se měla vzdálená aplikace spustit v okně na vašem počítači. Nyní můžete začít aplikaci používat, jako by běžela přímo na vašem systému.

Krok 5: Odpojení

Když skončíte s používáním vzdálené aplikace, můžete se od ní odpojit zavřením aplikace, stejně jako byste zavřeli jakýkoliv jiný program, nebo můžete použít funkci odpojení v klientu Vzdálené plochy.

Bezpečnostní tip: Ujistěte se, že vaše přihlašovací údaje a soubor .RDP jsou uloženy na bezpečném místě a nejsou přístupné neoprávněným osobám.

Doplňující informace

Zapamatování přihlašovacích údajů

Pokud nechcete při každém připojení k vzdálené aplikaci zadávat své přihlašovací údaje, můžete si nechat tyto údaje zapamatovat:

Když zadáváte své přihlašovací údaje v dialogovém okně klienta Vzdálené plochy, hledejte možnost nebo zaškrtávací políčko s názvem „Zapamatovat si mě“ nebo „Zapamatovat přihlašovací údaje“.

Zaškrtněte toto políčko před tím, než kliknete na tlačítko „Připojit“ nebo „OK“.

Systém by nyní měl uložit vaše přihlašovací údaje a při dalším spuštění souboru ContOSApp.rdp je nebude vyžadovat.

Paměť pro certifikát

Při prvním připojení k vzdálenému serveru nebo aplikaci může systém upozornit na problém s certifikátem bezpečnosti. To je běžné, pokud certifikát serveru není automaticky důvěryhodný pro váš počítač:

V dialogovém okně s upozorněním na certifikát stiskněte talčítko "Ano".

Dále hledejte zaškrtávací políčko s názvem „Tento dotaz na připojení k tomuto počítači příště nezobrazovat“ a zaškrtněte ho. Tím se předejde opakovaným dotazům při budoucích připojeních.

Po zaškrtnutí této možnosti potvrďte výzvu. Váš počítač by si měl nyní zapamatovat certifikát a při dalším připojení by neměl zobrazovat upozornění.

Bezpečnostní upozornění:

Přestože ponechání zapamatovat přihlašovací údaje a certifikát může výrazně zjednodušit proces připojení, je důležité zvážit bezpečnostní aspekty. Ujistěte se, že váš počítač je chráněný heslem a máte aktivní bezpečnostní software, aby se předešlo riziku zneužití uložených údajů neoprávněnými osobami.

Používáním těchto funkcí pro zapamatování přihlašovacích údajů a certifikátu můžete učinit připojení k vzdálené aplikaci pohodlnějším a rychlejším, ale vždy pečlivě zvažte bezpečnost svých dat.