SMS

Nastavení SMS brány

Pro správnou funkci odesílání SMS je nutné nejprve nastavit SMS bránu, což je služba, pomocí které dochází k fyzickému odeslání SMS zprávy.

K odesílání je využívána služba SMSbrána od společnosti SMSbrána s.r.o., do budoucna však bude možné integrovat i další operátory, popř. využívat i svou vlastní SMS bránu.

Pokud tedy ještě nemáte u této služby vytvořen svůj účet, pak postupujte dle tohoto návodu.

Registrace na SMSbráně

Nejprve si na adrese https://www.smsbrana.cz/registrace.html vytvořte uživatelský účet a poté pokračujte Aktivací služby SMS Connect, kde získáte přihlašovací údaje, které vložíte do nastavení v ContOSu.

Aktivace služby SMS Connect

Nastavení služby je možné na portálu SMSbrána (www.smsbrana.cz) po přihlášení do zóny pro registrované uživatele. V sekci Nastavení služeb zvolte položku SMS Connect a aktivujte si službu zaškrtnutím checkboxu. Otevře se formulářové pole s předvyplněnými údaji pro standardní nastavení služby. Tyto údaje si kdykoliv můžete změnit dle vašich požadavků.

Při aktivaci služby se ve formulářovém poli zobrazí váš unikátní login a heslo (”password”). Tyto údaje jsou odlišné od přihlašovacích údajů do webové administrace a budete je potřebovat dále pro přístup ke službě SMS Connect z ContOSu. 

Ostatní parametry služby ponechte ve výchozím stavu, zejména Typ přihlášení ("jednoduché") a zasílání doručenek ("odesílat s doručenkou pokud nebude uvedeno jinak").

Přímá URL adresa k nastavení služby SMS Connect je zde: https://www.smsbrana.cz/nastavenisluzeb/sms-connect.html

Dobití kreditu

V uživatelském účtu SMS brány je potřeba ještě nabít kredit. Na URL adrese https://www.smsbrana.cz/dobit-kredit.html je přímý přístup do průvodce nabitím kreditu. Výsledná cena 1 SMS se odvíjí od dobíjené částky (čím více dobijete, tím je SMS levnější), standardně se však jedna SMS pohybuje na ceně 1,- Kč včetně DPH. Podrobnější informace samozřejmě naleznete na stránkách SMS brány.

Nastavení v ContOSu

Posledním krokem k úspěšnému odesílání SMS je zapsání přístupových údajů ke službě SMS brána, které jste získali v předchozích krocích. V ContOSu si otevřete nastavení aplikace a klikněte na záložku Komunikace.

Obr. 1 - Nastavení SMTP v aplikaci.

Otestování správnosti nastavení, zjištění výše kreditu

Zda jste vše nastavili správně si můžete otestovat v nastavení aplikace. Stačí v hlavním okně zvolit nastavení a v menu Akce zvolit Odeslat testovací SMS. Poté zadejte číslo svého mobilního telefonu, na který bude odeslána jednoduchá testovací SMS zpráva.

V menu je k dispozici i volba SMS kredit, která pouze zobrazí stav kreditu na vašem účtu U SMS brány.

Odeslání testovací SMS a stav kreditu na SMS bráně.


Společnost TT Software, s.r.o., která ContOS vyvíjí, dodává a zajišťuje jeho podporu, nemá žádný vztah k těmto službám třetích stran a neručí za jejich funkčnost a za správnost uvedených nastavení. V případě technických i jiných problémů s těmito službami se obracejte na podporu konkrétní služby.