QR platby

ContOS podporuje na svých tiskových sestavách (proforma, daňový doklad, zástavní smlouva) tzv. QR platby. Jedná se o QR kód s údaji pro bezhotovostní platbu, která je zakódována dle standardu pro QR platbu. Sejmutím QR kódu chytrým telefonem s příslušnou aplikací pro bankovní platby můžeme jednoduše provést bezhotovostní platbu.

Nejedná se však o žádný mezinárodně uznávaný standard, každá země si jej řeší po svém. V České republice to řeší Česká bankovní asociace (http://qr-platba.cz/wp-content/uploads/QR_platba_standard_CBA.pdf), na Slovensku zase Slovenská bankovná asociácia (https://www.sbaonline.sk/sk/projekty/qr-platby/).

ContOS zatím podporuje QR platby pro ČR, ale je možné další rozšíření. QR platby podporují tuzemské větší banky, např. ČSOB, ČS, KB, FIO, Raiffeisen bank, Air bank, Zuno Equa bank a postupně se jistě přidají další.

Použití QR platby na daňovém dokladu.

Obr. 1 - Použití QR platby na daňovém dokladu.

Nastavení v ContOSu

Z pohledu ContOSu je nutno doplnit IBAN vašeho účtu, na který budete přijímat platby. To se provede v číselníku Bankovní účty, který se nachází pod volbou Banka v hlavním menu aplikace.

Nastavení IBAN v číselníku bankovních účtů.

Obr. 2 - Nastavení IBAN v číselníku bankovních účtů.