Lze aplikaci spustit na macOS?

ContOS je aplikace vytvořená pouze pro systém MS Windows a nelze jí tak přímo spustit na jiných operačních systémech. Nicméně určité řešení existuje! ContOS lze provozovat v cloudu a připojovat se pak k němu přes vzdálenou plochu. A tam už existuje možnost program spouštět i na počítačích Apple, ale také na tabletech a dokonce i na zařízeních se systémem  Android nebo Linux.

Někteří naši zákazníci v tomto režimu ContOS provozují a máme s tím velmi dobré zkušenosti. Provoz v cloudu má svá pro i proti, zkuste se proto podívat na tento odkaz, kde naše zkušenosti shrnujeme.

V cloudu provozujeme i DEMO ContOSu a tak máte možnost vyzkoušet si, jak v tomto režimu aplikace funguje i na vašem zařízení. Potřebujete však k tomu mít na svém zařízení nainstalovánu aplikaci, která umí se vzdálenou plochou pracovat.

Vzdálená plocha pro Apple: https://itunes.apple.com/app/microsoft-remote-desktop/id1295203466?mt=12

Vzdálená plocha pro Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.rdc.android&hl=cs


Nastavení připojení

1. Nainstalujte si nejprve Microsoft Remote Desktop (Vzdálená plocha).

2. Po spuštění povedeme import RDP souboru. V menu Soubor (File) zvolíme možnost Importovat z RDP souboru (Import from RDP file).


3. Nyní byste měli vidět ContOS v seznamu Vzdálené plochy Microsoft.  Chcete-li se připojit, dvakrát klikněte na nově vytvořené vzdálené připojení.
Zkuste si demo ContOS spustit přímo z cloudu. Bez instalace, bez nastavování a s již naplněnými demodaty.