Skladová evidence

Skladová karta je základem pro evidenci zboží a ostatních skladových položek.

Sklad obsahuje veškeré informace o zboží, které prodáváte, a se kterým obchodujete. Základem je skladová karta, která krom názvu a identifikátoru zboží a jeho fotografií, obsahuje vlastnosti zboží a hodnoty těchto vlastností. 

Součástí skladové karty jsou prodejní ceny a přehled pohybů, které se na skladové kartě odehrály, jako např. naskladnění, prodej apod.

Skladové karty jsou organizovány do kategorií v přehledné hierarchii, podobně jako tomu bývá např. na e-shopu. Každá kategorie zároveň obsahuje sadu vlastností a další informace, které jsou děděny těmi kartami, které pod danou kategorii spadají.

ContOS umožňuje napojení skladu na e-shop. Své skladové zásoby můžete pohodlně nabízet také on-line. Lze nabízet produkty, které si určíte a také ty, které mají nějakou zásobu. Protože ContOS, to je také e-shop. Dokonalá propojenost skladu ContOSu a e-shopu je technologie, která vám umožní prodávat zboží s nejmenšími náklady. Prohlédněte si demoverzi e-shopu na https://eshop.contos.cloud a přečtěte si více v tomto článku.

ContOS rozeznává tyto druhy skladových položek:

 • zboží: nejčastější druh skladové karty, vykoupené, komisní nebo jakékoli jiné zboží naskladněné pomocí skladové příjemky, prostřednictvím výkupní nebo komisní smlouvy
 • služba: položka, která nemá hmotnou podstatu, služba poskytovaná zákazníkům, většinou doprava, úschova, oprava apod.
 • sleva: umožňuje evidovat slevové kódy nebo kupóny, které lze poté vkládat do prodejky

Skladové karty mohou vznikat ručně, přímým zadáním v modulu Zboží anebo automaticky při sepsání komisní, výkupní či zástavní smlouvy.

Z každé karty je umožněna editace i doplňování prodejních cen, fotografií, popisů a dalších údajů.

Lze označit libovolné skladové karty a u nich hromadně nastavit vybrané vlastnosti, tzn. provádět hromadné změny údajů na skladových kartách, např. nomenklaturu (kategorii), typ skladové karty, uživatelské vlastnosti apod.

Skladová karta obsahuje základní informace, zejména:

 • číslo karty (zboží, kód služby, EAN, PLU)
 • název zboží / služby / slevy
 • zařazení v rámci kategorie
 • vlastnosti položky a jejich hodnoty (ke každému druhu, kategorii lze přiřadit neomezené množství popisných vlastností, které se zobrazují v inspektoru vlastností na dané kartě, vlastnosti lze editovat i uživatelsky přidávat nové)
 • kupní a prodejní ceny včetně jejich historie a popř. modifikace
 • přehled pohybů uskutečněných na skladové kartě (smlouva, prodej, vyplacení apod.), evidence množství
 • zobrazení skladového stavu a rezervovaného počtu v objednávkách
 • evidenci obrázků a fotek
 • podrobný popis zboží ve více jazycích s využitém zejména na e-shopech
 • skladová karta může existovat i zcela samostatně, tzn. není vázána na podkladový doklad jako je např. výkupní smlouva, komisní smlouva apod.

technologie, která vám umožní prodávat zboží s nejmenšími náklady. Prohlédněte si demoverzi e-shopu na https://eshop.contos.cloud a přečtěte si více v tomto článku.

Sklad pro e-shop

Detail produktu na skladové kartě zboží v ContOSu.

Detail produktu na skladové kartě zboží v ContOSu.

Detail produktu, který byl na e-shop automaticky přenesen.

Detail produktu, který byl na e-shop automaticky přenesen.