Zobrazit menu

Tisk a export dat

Návrhář tiskových sestav

ContOS má systém pro definici a správu tiskových výstupů. Každou tiskovou sestavu si lze upravit podle potřeby a také je možné, aby si uživatelé sami vytvářeli potřebné tiskové sestavy a byli tak zcela nezávislí na dodavateli aplikace.

Ve většině případech stačí vyjít z určité podobné předlohy a její drobnou úpravou si sestavu přizpůsobit konkrétním potřebám.

Dodavatel ContOSu také nabízí službu zakázkové tvorby sestav: v případě potřeby je možno na zakázku vytvořit jakoukoli sestavu přesně dle přání zákazníka.

Všechny sestavy je možno exportovat do formátu PDF a v závislosti na charakteru sestavy i do dalších formátů, např. pro MS Office nebo Libre Office.

Zabezpečení

U každé sestavy lze určit, kterým uživatelům bude k dispozici. Je také možné omezit přístup ke konkrétní sestavě heslem. Potom si tuto sestavu může zobrazit nebo vytisknout pouze ten, kdo zná heslo.

Export dat

Export dat umožňuje vytvářet uživatelské SQL dotazy a získávat v podstatě libovolné datové výstupy z databáze ContOSu. Tato funkce je pro oprávněné uživatele k dispozici v každém okně se seznamem. SQL dotazy je možno interaktivně navrhovat a testovat ve vizuálním návrháři. Ke každé úloze lze nastavit přístupová oprávnění a data exportovat do formátu CSV nebo XML.


Contos
logo