Nastavení uživatele

Tento modul slouží k nastavování parametrů, specifických pouze pro konkrétního uživatele. Tato nastavení nebudou mít vliv na ostatní uživatele. 

Obr. 1 - Nastavení uživatele.

Obr. 1 - Nastavení uživatele.

 1. Změna přihlašovacího hesla. Zapomenuté heslo vyřeší správce aplikace tím, že takovému uživateli nastaví heslo nové.
 2. Zobrazení stornovaných záznamů. Záznamy, které jsou stornované je možné nezobrazovat. Takové záznamy se pak v žádném seznamu nebudou ukazovat.
 3. Dotaz před tiskem účtenky. Při uložení nové účtenky se automaticky provádí tisk zadané sestavy na zadanou tiskárnu (parametry aplikace, místní nastavení). Před tímto tiskem může být zobrazen kontrolní dialog s dotazem, zda skutečně tisknout. Tímto parametrem lze ovlivnit, zda se bude takový dotaz zobrazovat.
 4. Při vkládání zboží do prodejky lze nastavit, který prvek bude následovat po stisknutí klávesy Enter. Pokud např. většinově přidáváme pouze jeden kus, může být pro práci pohodlnější nastavovat se rovnou na potvrzovací tlačítko OK. Volitelně lze tedy nastavit tlačítko OK, pole množství a prodejní cenu.
 5. Funkce hyperlinku. Hyperlink je aktivní text, který je přístupný zpravidla v seznamech, a pokud na něj kliknete myší, zobrazí se související záznam. Funguje stejně jako hypertextový odkaz v internetovém prohlížeči. Například v situaci na obrázku níže se po kliknutí na hyperlink zobrazí detail adresy zákazníka. A právě zde je možnost si zvolit, co se po kliknutí zobrazí: zda detail nebo seznam s daným záznamem. Zda se zobrazí detail nebo seznam lze ovlivnit také tím, zda při kliknutí podržíme klávesu CTRL. 
  Nastavení umožňuje tyto varianty:
  a) kliknutí na hyperlink zobrazí detail záznamu; podržení klávesy CTRL a kliknutí otevře seznam s daným záznamem
  b) kliknutí na hyperlink otevře seznam s daným záznamem; podržení klávesy CTRL zobrazí detail záznamu

Obr. 2 - Hyperlink.

 1. Barevné označení dokladů. Každý uživatel si může dle svých preferencí zvolit barvy, kterými budou v seznamu zobrazeny záznamy s daným stavem.