Také váš obchod musí zůstat zavřený? Otevřete si e-shop a řekněte svým zákazníkům: „Máme sice zavřeno, ale naše zboží si můžete zakoupit v e-shopu.“
Zde jste správně, ContOS nabízí řešení! Dozvědět se více.

Nejčastější dotazy

Pokud zde nenajdete odpověď na to, co vás zajímá, neváhejte kontaktovat podporu.

Obecné

Kde získat ContOS?

Aplikaci lze získat v sekci ke stažení, odkud lze stáhnout aktuální START verzi zdarma. Pokud chcete aplikaci používat ve větším rozsahu, můžete si objednat předplatné. Pokud si ale chcete ContOS pouze vyzkoušet, není potřeba na svém počítači nic stahovat, instalovat ani nastavovat. ContOS lze spustit přímo v cloudu. Přístupové údaje získáte na stránce Live Demo.

Lze aplikaci spustit na Mac OS?

ContOS je aplikace vytvořená pouze pro systém MS Windows a nelze jí tak přímo spustit na jiných operačních systémech. Nicméně určité řešení existuje! ContOS lze provozovat v cloudu a připojovat se pak k němu přes vzdálenou plochu. A tam už existuje možnost program spouštět nejan na počítačích Apple, ale také na zařízeních se systémem Android nebo Linux.

Někteří naši zákazníci v tomto režimu ContOS provozují a máme s tím velmi dobré zkušenosti. Provoz v cloudu má svá pro i proti, zkuste se proto podívat na tento odkaz, kde naše zkušenosti shrnujeme. V cloudu provozujeme i DEMO ContOSu a tak máte možnost vyzkoušet si, jak v tomto režimu aplikace funguje i na vašem zařízení. Potřebujete však k tomu mít na svém zařízení nainstalovánu aplikaci, která umí se vzdálenou plochou pracovat.

Vzdálená plocha pro Apple: https://itunes.apple.com/cz/app/remote-desktop-universal-app/id502093014?l=cs&mt=8
Vzdálená plocha pro Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.rdc.android&hl=cs

Dotazy na právní a účetní aspekty podnikání

Někdy nastanou situace, kdy Váš dotaz směřuje spíše k právním nebo účetním aspektům podnikání, které však v rámci technické podpory k produktu neřešíme. Doporučujeme Vám však využít služeb portálu pro podnikání a export BusinessInfo.cz, kde Váš dotaz jistě kvalifikovaně zodpoví: https://www.businessinfo.cz/cs/online-nastroje/online-dotaz.html

E-shop

Kde najdu administraci e-shopu?

E-shop je kompletně administrován z aplikace ContOS, odpadá tedy učení se dvou různých prostředí. Podrobný popis nastavení e-shopu je popsán v sekci Nastavení parametrů e-shopu.

Jaká je cena e-shopu?

Cenu jsme zatím nestanovili a do odvolání budeme e-shop poskytovat v ceně běžné licence ContOSu, tedy zákazník nezaplatí nic navíc. Je to hlavně ze dvou důvodů:

  • řešení jsme nasadili do produkčního prostředí pouze u několika našich stávajících zákazníků a testujeme jej necelé tři měsíce, mohou se v něm ještě objevovat chyby
  • dokončujeme ještě moduly, které jsou důležité, a které tam v současnosti nejsou: např. slevové kupóny a akce, štítky ke zboží, možnost měnit si barevné schéma e-shopu, datové feedy pro vyhledávače nebo import dat pro uživatele, kteří přecházejí z jiných platforem atd.

Chceme však již nyní dát zájemcům možnost se s řešením seznámit a vyzkoušet si ho, protože víme, že přechod na nový systém není rozhodnutím ze dne na den. Každopádně cena bude vždy v rozumném poměru k cenám ostatních modulů aplikace.

Chci přejít na váš e-shop, ale nechci přepisovat tisíce skladových položek. Lze tato data importovat?

Data do ContOSu importovat lze. V současnosti zatím tuto operaci provádíme individuálně, kdy s vámi probereme možnosti a rozsah importu. Neváhejte nás proto kontaktovat. Do budoucna plánujeme importní modul, který bude umět data importovat automaticky z ostatních platforem, aby byl přechod co nejjednodušší.

Založil jsem si e-shop a vidím, že jeho adresa je na doméně contos.cloud. Mohu jej provozovat na vlastní doméně?

Ano. E-shop lze provozovat na vlastní doméně. Je dokonce možné jej mít svázán s více doménami. Podrobnosti naleznete v článku Vlastní doména.

Komisní prodej

Jak poslat klientům přehled jejich komisního zboží v prodeji?

Někdy potřebujete svým klientům - komitentům zaslat aktuální přehled zboží, které u vás mají v prodeji. Podrobný návod naleznete v článku Komise: Jak odeslat přehled zboží v prodeji? 

Prodej

Jak vytvořit dobropis (opravný daňový doklad)?

V modulu fakturace klikněte na šipku pod tlačítkem Nový doklad a zvolí se volba "Opravný daňový doklad". Návod naleznete v článku Dobropis.