Vlastní doména e-shopu

Když si vytvoříte nový ContOS e-shop, vypadá jeho url adresa nějak takto:

https://12345678.contos.cloud

Jedná se o adresu, přes kterou lze k e-shopu přistupovat i v době, kdy např. ještě nemáte zakoupenou či nastavenou vlastní doménu.

E-shop lze tedy samozřejmě provozovat na vlastní doméně. Je dokonce možné jej mít svázán s více doménami. Běžné je mít jazykové mutace na doménách s konkrétní koncovkou (TLD) pro daný jazyk. E-shop tedy můžete mít na doménách

www.muj-eshop.cz

www.muj-eshop.sk

www.muj-eshop.eu

www.muj-eshop.de

a na každé je jedna jazyková mutace. Toto chování lze vynutit nastavením v parametrech. V nastavení e-shopu uvedete jednotlivé domény, na kterých má běžet a k nim se doplní jazyk, ve kterém budou zobrazovány jednotlivé jeho URL adresy a výchozí měny.

Pro zprovoznění e-shopu na vlastní doméně je nutné nastavit v DNS záznamech dané domény její A-záznam na odpovídající IP adresu hostitelského serveru. Tyto informace vám poskytneme na naší podpoře.

Tip: Pokud nejste v oblasti internetových domén sběhlí, rádi vám pomůžeme jak se samotným nákupem doménového jména, tak s jeho registrací i správným nastavením tak, aby s ní e-shop v pořádku fungoval. Využijte proto stránky naší podpory.